Обращения ОО "МЕЛАНОМА УКРАИНА" в МОЗ

МОЗ

ОО  "МЕЛАНОМА УКРАИНА" направила 2 обращения  в  МОЗ. 

1. О встрече 

" ГО "МЕЛАНОМА УКРАЇНА" , яка зареєєстрована  в Міністерстві юстиції України, звертається до керівників Міністерства охорони здоров'я України  та осіб відповідальних за включення препаратів до реєстру життєво важливих і які закуповуються за рахунок бюджету з проханням зустрітися з ініціативною групою ГО "МЕЛАНОМА УКРАЇНА"  для обговорення важливих питань, що стосуються  онкопацієнтів  хворих на меланому.  Зокрема, це найболючіше питання забезпечення державою сучасними ліками онкохворих на меланому."

2.  О необходимости обеспечения больных на меланому современными препаратами.

"Постійній робочій групі, МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель за напрямом «Хіміотерапевтичні препарати, радіофармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних хворих».

Лист звернення 

Даним листом засвідчуємо  Вам повагу  та звертаємося  до вас з приводу забезпечення доступу до лікування пацієнтів, хворих на меланому - злоякісне новоутворення шкіри, один з найбільш небезпечних видів раку шкіри.

  Статистика захворюваності в Україні є вражаючою: станом на 2017 рік, згідно Національного канцер-реєстру України, кількість випадків захворювання становить 2 955 пацієнтів. Щорічно кількість пацієнтів із діагнозом «меланома» зростає. Кожен 10-й із захворівших на меланому помирає протягом першого року. Тому вкрай важливим є питання найшвидшого виявлення хвороби та негайного лікування високоефективними ліками.

  Згідно ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та п.1 Постанови КМУ №160 від 31.03.2015 р. «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання» громадяни, які страждають на рідкісні захворювання мають безперебійно і безоплатно забезпечуватись лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання.  Згідно  Наказу №778 від 27.10.2014 року  "Про затвердження переліку рідкісних (орфанних) захворювань" захворювання «злоякісна меланома та інші злоякісні новоутворення шкіри» входить в даний перелік. 

  Станом на сьогодні в Україні уже зареєстрована сучасна високоефективна іммуноонкологічна терапія – Пембролізумаб, що показана при захворюванні неоперабельної або метастатичної меланоми, результати якої свідчать про продовження життя пацієнтів без прогресування хвороби! У 2019 році, базуючись на даних п’яти річного спостереження,Пембролізумаб був включений у 21 Перелік основних лікарських засобів ВОЗ для лікування меланоми.

Даним листом уклінно звертаємось до Вас із проханням включити до номенклатури лікарських засобів, медичнихвиробів, інших товарів і послуг, що закуповуватимуться для забезпеченнямедичних заходів окремих державних програм та комплексних заходівпрограмного характеру за бюджетні кошти у 2020 бюджетномуроці Пембролізумаб задля спасіння пацієнтів України.

Ми маємо велику надію, що наша країна візьме світовий приклад, що базується на засадах підвищення доступності медичної допомоги шляхом надання можливості збільшити тривалість та якість життя пацієнтів.Збережемо саме цінне – життя людини."