9. Які є способи видалення родимок

Використовуються лазер, радіохвильовий метод, електрокоагуляція (припікання невуса високочастотним струмом) - цими способами родимку руйнують. А також хірургічне видалення.

Якщо у пацієнта підозрілий невус, то потрібно саме хірургічне видалення. Тільки в цьому випадку повноцінно зберігається тканина новоутворення, і лікарі-гістологи зможуть дати достовірний висновок - чи є в родимці злоякісні клітини.

В інших випадках, коли родимка точно спокійна, найменш травматичні радіохвильовий метод або лазер (коагуляція більш травматичний спосіб). Після видалення невуса залишається акуратна ранка, її потрібно обробляти розчином марганцівки або фукорцином. Утворюється кірочка, яка відвалюється в середньому через два тижні. Мочити водою місце ранки можна з 3 - 4 дня.

Настійно не рекомендуємо займатися самолікуванням в домашніх умовах і використовувати чистотіл для видалення новоутворень.

У кращому випадку дана методика призводить до хімічного опіку, а іноді і до більш серйозних наслідків у вигляді злоякісного потенціалу новоутворення.

9. Які є способи видалення родимок

Не будьте байдужі до свого здоров’я, до здоров’я близьких і рідних

Даний матеріал створений ГО «МЕЛАНОМА УКРАЇНА» і виданий на благодійні внески членів ГО «МЕЛАНОМА УКРАЇНА» з метою розповсюдження інформації щодо попередження, діагностики та лікування меланоми. Інформацію щодо встановлення діагнозу, контролю перебігу хвороби та лікування слід використовувати лише під контролем фахівців, що мають відповідну кваліфікацію і досвід інтерпретації отриманих даних.

Текст підготували:
Галенко Людмила Миколаївна ГО «МЕЛАНОМА УКРАЇНА» Єремчук Ольга Юріївна ГО «МЕЛАНОМА УКРАЇНА»

Рецензовано:
Кукушкіна Марія Миколаївна, кандидат медичних наук, хірург-онколог вищої категорії, Національний Інститут Раку