9. Рекомендації щодо пошуку інформації та клінічних випробувань

На жаль, лікування меланоми в Україні згідно сучасних протоколів є дуже дороговартісним і відбувається за рахунок пацієнтів та їх близьких. Тому силами пацієнтів і їх близьких створена ГО «МЕЛАНОМА УКРАЇНА», яка прагне здобути від держави лікування хворих меланомою за рахунок державних коштів. Хворі на меланому практично єдині в Україні не отримують допомоги від держави крім препаратів інтерферону та хіміотерапії, які вже практично не використовують в усьому світі у зв’язку з вкрай низькою ефективністю.

Клінічні випробування

Одним із способів здобути сучасне лікування є спроба потрапити до клінічних досліджень, що проводяться у різних країнах світу. Інформацію про клінічні дослідження у світі потрібно шукати на сайті, який містить повну інформацію: https://clinicaltrials.gov/ct2/home

Для того, щоб знайти необхідні дослідження.

В рядку Status виберіть 1-й варіант Recruiting (наймання) або ще не набирається .

У рядку Condition or disease введіть "melanoma".

У рядку Other terms можна вибрати додаткові умови: номер дослідження, прізвище дослідника, ліки по яким йдуть клінічні випробування.

У рядку Country можна вибрати країну проведення клінічних випробувань.

Натиснувши Search ви отримаєте дослідження, які нині набирають пацієнтів. 

Коли ви натиснете на дослідження, що цікавить вас, ви знайдете опис випробування, включаючи протокол, критерії включення і критерії виключення, а потім список з місцями розташування в нижній частині сторінки. Ви знайдете контактну адресу електронної пошти і можете написати або подзвонити на вказаний телефонний номер назвавши номер дослідження.